با صرفه سازی حجم صفحه ها وبسایت 
همه ما می‌خواهیم سایتی جالب <a href="https://www.on5.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF/">طراحی سایت در مشهد</a>
 باشیم تا چشمهای بینندگان با دیدن آن تماما خیره و گشوده بماند . معمولا پباده سازی سایتی فوق العاده دیدنی , نیازمند بخش اعظمی از المانهای گرافیکی است که سبب به ارتقاء کلی حجم صفحه های وب سایت می‌شود که به نوبه خویش سبب ساز می‌شود تا صفحه های به کندی در مرورگرها لود شوند . 

با ترقی تکنولوژی و ارتقا پهنای باندی که کامپیوترها مجاز به استفاده آن گردیده اند , وبمسترها بیشتر و بیشتر این اذن را بخود دادند تا وب سایت های پیچیده تری را با استفاده از المانهای گرافیکی سنگین وزن , به‌وجود آورند . در بدترین شرایط شما میتوانید تارنما هایی را بیابید که صفحه ها آن‌ها یک‌سری دقیقه برای لود در مرورگرها زمان نیاز دارا‌هستند . اما بازدید کنندگان هیچوقت وقت طولانی را برای بار گذاری صفحه های صرف نمی‌کنند و به وب سایت بعدی در نتایج حاصل از کاوش خواهند رفت . 

در سود چرا وبمستران هنوز تارنما هایی را پباده سازی می نمایند که به کندی لود می شوند؟ پاسخی که می توان اعطا کرد این است که آن ها احتمال دارد با یک تکنیک معمولی باصرفه سازی گرافیک شناخت ندارند , تکنیکی که بوسیله آن می‌توانند گرافیک تارنما را کماکان جالب نگه دارا هستند در حالیکه حجم صفحه های هم کوچک بماند . 

احتمالا تعداد یه خرده از طراحان بدانند که مربعی با کناره های مدور قادر است فقط با استفاده از CSS و فارغ از نیاز به هیچ چهره ای بدست آید . پیش از آنکه متخصصان CSS و آنهاییکه شناخت متعددی با آن دارا‌هستند , منرا مورد هجوم قرار دهند که چنین مربعی در همگی مرورگرها بدرستی نشان داده نخواهد شد و نسبتا مرحله برنامه نویسی بالایی برای انجام چنین کاری مایحتاج است , اینجانب میگویم که نکته مقاله اینجانب چیز دیگری است . بخش اعظم خطاها مرسوم در پباده سازی وب سایت که طراحان برای باصرفه سازی انجام می دهند , میتوانند منش حلی معمولی داشته باشند , صحیح همانند به عبارتی نمونه مربع با کناره هایی مدور . 

هیچ وقت طراحان وب سایت را با قرار دادن محدودیتی که منجر تاثیر در خروجی آخرین کارشان خواهد شد در مگنه قرار ندهید . قابلیت و امکان داراست که شما داعیه نمائید که آنچه که پباده سازی تارنما قادر است با قابل انعطاف افزارهای گرافیکی انجام دهد برای پیاده سازی با کد ناممکن احتمالا . اینجانب مخالف این مورد هسنم . هنگامی پباده سازی کارش را تمام می نماید و فراهم می‌شود تا آن را به تکه هایی از تصاویر برای استفاده در کدهای HTML تقسیم نماید , سطح آزمایشی طرح به اتمام رسیده است . هر کاری که درین تراز بوسیله طراح انجام می‌شود , بر روی سایز پایانی و حجم صفحه ها تاثیر گذار خواهد بود . در‌حالتی که طرح شما دربرگیرنده حجم هایی با کناره هایی مدور باشد که بر روی یکدیگر قرار میگیرند یا این که مناطقی باشد که از رنگ های گرادیانت استفاده می نمایند , دراین‌صورت طراح بایستی با توجه متعددی آن‌ها‌را به تکه هایی تقسیم نماید بطوریکه حجم و سایز آخری صفحه های کوچک بماند . 

اذن دهید نگاهی بر برش اثر گذار و باصرفه تصاویر داشته باشیم تا بدانیم اینکار به چه معنایی است : 
1 . تکه ها را بقدری بزرگ گزینش نکنید که رنگ های گوناگون متعددی را دربرگیرنده شود . از تعداد یه خرده برش استفاده نمائید بطوریکه تعداد رنگ های مستعمل محدود شوند . 

2 . تکه ها را بقدری بزرگ تعیین نکنید که مشتمل بر ساختار گرافیکی مشابهی باشند . تکه ای کوچک را برش بزنید و از آن در جاهای متفاوت در کدهایتان استفاده فرمایید . این خطا مرسومی است که طراحان و برنامه نویسان در رنگهای گرادیانت پیش مورد ها مرتکب آن میشوند . 

3 . از فرمتهای غیر از JPEG هم استفاده نمایید . در بعضا حالات , فرمت GIF حجم کمتری را اشغال می نماید . بعنوان یک ضابطه رمز انگشتی , تکه ای از تصویر با چندین رنگ در فرمت JPEG حجم کمتری را نسبت به GIF خواهد گرفت و برعکس . هرمورد را بطور جدا تست نمائید . هر کیلوبایتی که از تصاویر کم میکنید در غایت سبب ساز به کاهش چشمگیری در سایز صفحه ها خواهد شد . 

4 . در صورتی متنی را در پیش مورد ای با رنگی معمولی دارید , هیچ زمان آن را تکه نکنید . از کدهای html برای رنگ پیش مورد استفاده فرمایید . به یاد داشته باشید که نمی‌توان به طور همزمان نیز دسته فوننت و نیز رنگ پیش قضیه را با استفاده از CSS تعریف کرد . 

برگشت به آتی 

کامپیوترهای جیبی , PDAها , تلفنهای همراه و لپتاپ های کوچک , با استفاده از اتصال اینترنتی وایرلس به وب متصل میگردند . داشتن صفحاتی با بار گذاری سرعت بالا , خیر فقط برای اشخاصی که مشکلاتی در پهنای اتصال به وب دارا‌هستند دلخواه است بلکه این عمل باعث استفاده کننده پسندی بیشتری برای وبسایت تان خواهد شد . 

برای آنهایی که سماجت دارا هستند با صرفه سازی صفحه های تارنما کاری لازم نمیباشد و برهان آن را آن میدانند که امروزه دیگر تمامی به وب سریع دسترسی دارا هستند , تا حدودی با آن‌ها موافق هستم . موسسه ها قابل انعطاف افزاری , برنامه هایی را ساخت می نمایند که پهنای باند بالایی را نیاز دارا هستند چراکه می‌دانند دسترسی به اینگونه اتصالات اینترنتی برای همگان امروزه دراختیار است . اما درهرصورت همت فرمائید تا صفحه های وبسایت تان را باصرفه سازی فرمایید . ادله این زمینه آن است که اصراف در استفاده از منابع و پهنای باند اتصال به وب را می توان با باصرفه سازی برطرف کرد . صفحه ها باصرفه نشده , در مجموع , در ماهر جلوه دادن آن‌ها از لحاظ برنامه نویسان و طراحان , تاثیر منفی خواهد داشت . همواره عملکرد فرمایید تا کارتان را بصورت بدون نقص و ماهر به اتمام برسانید چه بسا چنانچه مشتریانتان جیبی دارا‌هستند که آخر ندارد و می‌توانند بسادگی اتصال به وب با پهنای باند فوق العاده بالا را تهیه و تنظیم نمایند .
<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d3216.208415546944!2d59.594443715489156!3d36.28299260434094!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x3f6c913ae2988767%3A0x9bb53a655a55e550!2sOn5!5e0!3m2!1sen!2sir!4v1503767608928" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>