فواید شگفت انگیز استفاده از روغن کنجد برای زیبایی پوست 
کنجد اعم از دانه هایی است که مصرف آن بوسیله متخصصان زیاد سفارش می شود . یکی‌از سلامت ترین روغن هایی که در جهان موجود است روغن کنجد است که به خاطر داشتن درصد بالای اسید های چرب غیر اشباع و میزان مضاعف بالای آنتی   <a href="https://ar.drazarnoush.com">تجمیل الانف</a>
ن ها درین روغن است . متخصصان پوست و زیبایی معتقدند که استفاده از این روغن قادر است تاثیر شگفت انگیزی در تقویت و بهبود زیبایی پوست شما داشته باشد . با دکتر معالج درود همراه باشید . 
خاصیت بی شمار کنجد از مواد ضد باکتری و آنتی اکسیدان جانور در آن نشات می گیرد . در طبیعت از کنجد تحت عنوان ماده ای دارویی یاد می گردد و سالها در طب سنتی هند مورد استفاده قرار گرفته است . در کنجد مواد پرخاصیت متعددی موجود است که موجب بهبود سالم تن می گردد . هنگامی از این روغن به طور موضعی مصرف شود , خیر فقط موجب ارتقا استحکام پوست می گردد بلکه مواد پرخاصیت موردنیاز و همینطور درخشندگی پوست را تامین می‌کند . 
روغن کنجد از دانه گیاه کنجد گرفته می‌شود , عطر ای مشابه به دانه های آجیل دارااست و رنگ آن زرد رنگ کمرنگ است . از آنجایی که کنجد خویش دارنده مواد محافظ ارگانیک است , روغن آن برای مقطع طولانی فاسد نمیشود . 
مواد پرخاصیت جان دار در روغن کنجد 
این روغن دارنده آنتی اکسیدان هایی است که از فرآیند مسن شدن پوست تا حدی جلوگیری می نماید و چنانچه به طور منظم مورد استفاده قرار گیرد از جهات گوناگونی برای پوست موءثر خواهد بود . در اینجا لیستی از ویتامین ها و مواد معدنی جان دار در روغن کنجد مطرح شده شده‌است : 

ویتامین E 
ویتامین K 
ویتامین B۶ 
فسفر 
مس 
کلسیم 
زینک 
منیزیم 
حافظ ارگانیک سسامول ( Sesamol ) 
اسید چرب امگا ۳ 
کلسترول گیاهی 
اثرات روغن کنجد در محافظت از پوست 
روغن گرفته شده از دانه های کنجد بطور ارگانیک دارنده مواد ضد باکتری است و در‌صورتی‌که که روی جراحت , بریدگی و یا این که سوختگی مورد استفاده قرار گیرد , خطر ابتلا به عفونت های میکروبی را کاهش می‌دهد . 
این روغن دربردارنده مواد ضد التهاب است و استفاده از آن روی پوست ملتهب موءثر خواهد بود . روغن کنجد همینطور در معالجه بیماریهای پوستی مثل پسوریازیس و اگزما موءثر است . 
ویتامین E جانور درین روغن یک آنتی اکسیدان بالقوه است و از تن برعلیه اثرات مخرب رادیکال های آزاد و اکسیده شدن نگهداری می نماید . روغن کنجد همینطور دارنده آنتی اکسیدانی بنام سسامول است . سسامول از پروسه کهن سال شدن پوست و پدیدار شدن خطوط چین و چروک جلوگیری می نماید و جوانی پوست را برای برهه زمانی زمان اضافه نگهداری مینماید . 
روغن کنجد یک ضد آفتاب ارگانیک بشمار می‌رود و در محافظت از پوست در قبال اشعه مخرب آفتاب اثر گذار است . 
این روغن دارنده ویتامین E و اسید های چرب مثل اسید پالمیتیک , اسید اولئیک , اسید لینولئیک و اسید استاریک است که تمامی این مواد روغن کنجد را به قابل انعطاف کننده و مرطوب کننده ای عالی تبدیل می نمایند و در‌صورتی‌که تروتمیز مورد استفاده قرار گیرد پوست را قابل انعطاف , هیدراته و مرطوب نگه میدارد . از اینرو روغن کنجد برای پوستهای کم آب دوچندان اثر گذار خواهد بود . 

این روغن یه خرده چسبناک است و به راحتی جذب پوست میگردد . استفاده از روغن کنجد در ماساژ درمانی و بو درمانی ( آروماتراپی ) پر بازدید است . اما روغن های دیگری هم می شود به روغن کنجد بیشتر کرد . ماساژ با این روغن به بهبودی سیستم گردش خون و مرمت سلول های پوست مصدوم یاری می نماید و سبب ساز درخشندگی آن میشود . 
رو غن کنجد را می‌توانید به طور روزمره روی پوست صورت , دست و پا مورد استفاده قرار دهید . برای متعادل سازی بو توانا کنجد , ادغام کردن آن با روغن بادام یا این که روغن کرچک اثر گذار است . از این روغن همینطور می توان بر روی ترک پا و پوست کم آب آرنج و زانو استفاده کرد . چندین قطره از این روغن در وان گرمابه خویش بریزید تا بازدارنده کم آب شدن پوست گردد . 
این روغن کار کشته به جذب و تخریب سموم قابل حل در چربی است و سم زدایی را می توان با قرار دادن روغن گرم روی پوست انجام اعطا کرد . روغن را برای بازه ۱۵ دقیقه روی پوست رها فرمایید و بعد از آن با آب ولرم و سوای صابون شستشو دهید . 
روغن سرد فشرده شده کنجد برای استفاده روزمره و موضعی شایسته ترین است . پوست به‌تدریج احتمال دارد بدین روغن عکس العمل منفی نشان دهد . در بعضا موردها احتمال دارد فرد به استفاده موضعی حساسیت داشته باشد . در صورت مشاهده چنین واکنشی از پزشک امداد بگیرید و یا این که مصرف روغن را جدا نمایید .
<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d3215.807387193495!2d59.57782241480433!3d36.29272318005622!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x3f6c916e8c2f5d65%3A0x4b36b2ccd776a6c9!2z2KzYsdin2K0g2b7ZhNin2LPYqtuM2qkg2K_aqdiq2LEg2KfZhNmH2KfZhSDYotiw2LHZhtmI2LQ!5e0!3m2!1sen!2sfr!4v1504509134023" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>